Tipy pre rodičov

Párovanie

Párovanie je to, čo Vám môže pomôcť zvýšiť ochotu Vášho dieťaťa s Vami pracovať a tráviť čas. Je to proces, ktorý nikdy nekončí. My sme našli na internete týchto 9 rád, veríme, že pomôžu aj Vám. Ktorá z týchto rád Vám najviac pomohla? Je niektorá, s ktorou „bojujete“? 

 Stiahnuť 

Taktujeme činnoti

Nájť vhodné videá a gify niekedy môže byť zdĺhavé, preto sme niekoľko pre Vás pripravili. Najdete ich tu:

 Stiahnut

Ako využiť každodenné aktivity na učenie?

Kúpanie, ihrisko, hra s legom a iné aktivity, ktoré Vaše dieťa obľubuje, môžu ideálny spôsob ako pri nich učiť komunikáciu či nasledovanie inštrukcií. 

 Lego  Ihrisko   Kúpanie 

Jedna hračka na viac spôsobov?

Ponúkame Vám nápady ako učiť imitáciu s hračkami a tiež akým rôznym spôsobom sa môžete hrať. jednou hračkou.

 Stiahnuť  Stiahnuť

Zvýšenie vokalizácie

Skôr než sa dieťa naučí používať funkčnú vokálnu komunikáciu, cielene sa dennodenne musíte zamieravať na rozvoj spontánnych vokalizácii, ktoré neskôr preklopíte do vokálnej imitácie a ďalších verbálnych operantov, nevyhnutých pre rozvíjanie reči. Ak máte pociť, že Vaše dieťa málo vokalizuje, môžete skúsiť niektoré z nasledujúcich tipov.

 Stiahnuť 

Začíname …

Máme tu niečo pre tých z Vás, ktorí sú práve na začiatku a hľadajú a pátrajú po tom, s čím a ako začať. Inšpirovali sme sa u Mary Barbera a vytvorili sme jednoduchý zoznam s pár základnými vecami, ktoré používame aj my, keď začíname učiť.

 Stiahnuť

Problémové správanie – Proaktívne stratégie

Všetci vieme, že problémové správanie nie je ľahké odstrániť, ale čo málo kto vie, je že na odstránenie problémového správania je potrebné sa mu venovať na 90% proaktívne. Proaktívne stratégie slúžia na učenie alternatívneho alebo žiadúceho správania čím problémové správanie veľa krát samo zanikne, bez toho aby mu niekto venoval pozornosť. 

 Stiahnuť