TIPY PRE RODIČOV

V tejto časti nájdete niekoľko tipov a odporúčaní pre rodičov. Viac nájdete aj na našom blogu, kde si môžete prečítať články o našej práci a tiež články s rôznymi odporúčaniami pre rodičov.

Párovanie

Párovanie je to, čo Vám môže pomôcť zvýšiť ochotu Vášho dieťaťa s Vami pracovať a tráviť čas. Je to proces, ktorý nikdy nekončí. My sme našli na internete týchto 9 rád, veríme, že pomôžu aj Vám. Ktorá z týchto rád Vám najviac pomohla? Je niektorá, s ktorou „bojujete“? 

Stiahnuť originál

Taktujeme činnosti

Nájsť vhodné videá a gify niekedy môže byť zdĺhavé, preto sme niekoľko pre Vás pripravili. Nájdete ich nižšie.

Stiahnuť originál

Ako využiť každodenné aktivity na učenie?

Kúpanie, ihrisko, hra s legom a iné aktivity, ktoré Vaše dieťa obľubuje, môžu ideálny spôsob ako pri nich učiť komunikáciu či nasledovanie inštrukcií.

Stiahnuť originál
Stiahnuť originál
Stiahnuť originál

Jedna hračka na viac spôsobov?

Ponúkame Vám nápady ako učiť imitáciu s hračkami a tiež akými rôznymi spôsobom sa môžete hrať s jednou hračkou.

Stiahnuť originál
Stiahnuť originál

Zvýšenie vokalizácie

Skôr než sa dieťa naučí používať funkčnú vokálnu komunikáciu, cielene sa dennodenne musíte zameriavať na rozvoj spontánnych vokalizácii, ktoré neskôr preklopíte do vokálnej imitácie a ďalších verbálnych operantov, nevyhnutých pre rozvíjanie reči. Ak máte pocit, že Vaše dieťa málo vokalizuje, môžete skúsiť niektoré z nasledujúcich tipov.

Stiahnuť originál

Začíname…

Máme tu niečo pre tých z Vás, ktorí sú práve na začiatku a hľadajú a pátrajú po tom, s čím a ako začať. Inšpirovali sme sa u Mary Barbera a vytvorili sme jednoduchý zoznam s pár základnými vecami, ktoré používame aj my, keď začíname učiť.

Stiahnuť originál

Problémové správanie – Proaktívne stratégie

Všetci vieme, že problémové správanie nie je ľahké odstrániť, ale čo málo kto vie, je že na odstránenie problémového správania je potrebné sa mu venovať na 90% proaktívne. Proaktívne stratégie slúžia na učenie alternatívneho alebo žiadúceho správania čím problémové správanie veľa krát samo zanikne, bez toho aby mu niekto venoval pozornosť.

Stiahnuť originál

Máte akékoľvek otázky? Neváhajte nám napísať…

NAPÍŠTE NÁM