Mnohé deti píšu Ježiškovi listy, priam zoznamy svojich prianí. Čo ale deti, ktoré takýto list napísať nevedia? Rozhodli sme sa, že Vám aj Jemu trošku pomôžeme a prinášame Vám niekoľko nápadov a inšpirácií.

Okrem pyžama, ponožiek a svetra patrí k vianočným darčekom určite aj kniha. Pre tých menších určite odporúčame krásne interaktívne knižky zo série MiniPédia. Či už je Vaše dieťa milovníkom zvieratiek, autíčok, farieb či čísel, alebo objavuje prvé slová, určite medzi nimi nájdete tú svoju. Ak Vaše dieťa nepatrí zrovna ku „knihomoľom“ jeho vzťah ku knihám by mohli pomôcť zlepšiť knihy zvukové, prípadne knihy s magnetkami.

Rado Vaše dieťa podlieza, prelieza, preskakuje, vyskakuje a najlepšie sa cíti na ihrisku? Páčila by sa mu prekážková dráha na mieru, ktorá sa dá v prípade potreby premeniť na bunker, zámok pre princeznú alebo jaskyňu, kde býva hrozný drak? Tak pokiaľ disponujete stromčekom, ale najmä bytovým priestorom, kde sa toho zmestí viac, potom by Vás mohli osloviť zostavy z molitanových kociek. Ak toho miesta veľa nie je, môžete vyskúšať taktilný chodník. Pri pohybe si môže dieťa aj zaspievať na zvukovom koberci.

A čo tak rozšíriť repertoár činností s plastelínou? Obchody ponúkajú rôzne doplnky a celé zostavy k plastelíne. U nás v centre patrí k favoritom určite kadernícky salón ale môžete zájsť aj do cukrárne. Prípadne sa zahrajte na stavbárov a nejakú budovu si postavte sami. Dokonca s plastelínou môže byť aj taká návšteva u zubáraperfektná zábava. Ak už plastelínu máte doma, môžete vyskúšať aj piesok alebo aj guľôčková plastelína.

Ak hľadáte spôsob ako zapojiť Vaše dieťa do spoločnej hry so súrodencami alebo kamarátmi vyskúšajte hru, ktorá je nejakým spôsobom interaktívna. Napríklad to môže byť prasiatko, ktoré keď veľmi nakŕmite praskne mu košieľka. Zaujať môže zajko, ktorý na Vás vyskočí, keď Vás pristihne ako zbierate „jeho“ mrkvičku, alebo chichotavá chobotnica, ktorá stráži svoje kraby. Hmatové bingo bude zábavou pre celú rodinu.

Hudobníkov s vycibreným vkusom by mohol potešiť zvukostromv rôznych prevedeniach a veľkostiach, vymeňte drevené guličky za sklenené alebo ich pomiešajte a vytvorte si unikátnu skladbu. Ak sa Vám zdá hrkálka príliš obyčajná, čo tak skúsiť dažďové palice.

Zvuky zvieratiek sa naučia so zvukovými kockami.A niektoré deti aj so zvukovým puzzle.Detičky, ktoré sa vedia zabaviť triedením, môžu vyskúšať triedenie ovocia.

Ak to Vaše dieťa patrí k tým, ktorí radšej „pracujú“ ako sa hrajú, určite ich poteší drevené vkladacie puzzle, rozličné tvarové vkladačky. Či už budete vyberať podľa veku, náročnosti alebo témy, sme si istí, že nebude problém nájsť, ale vybrať si. Možno niektoré Vaše detičky majú radi magnetky alebo aj magnetické puzzle. Pozrite si aj zatĺkanie tvarov s kladivkom.

Už máte lego, kocky, stavebnice ale stále to nie je ono? Možno takáto pohyblivá stavebnicaje to, čo hľadáte. Magnetická stavebnicamá tiež svoje čaro. Ale aj naše staré obyčajné drevené kocky môžu byť super pre malých staviteľov. Alebo drevená veža ako táto. Vyskúšajte aj kocky s prisavkami. Krásne výtvory sa dajú robiť aj s kúzelnými bodlinkami.

Je možné, že Vaše dieťa patrí k tým, ktorí svet vnímajú niektorým svojím zmyslom intenzívnejšie. Tu je niekoľko u nás veľmi obľúbených senzorickýchhračiek: senzorické kocky  senzorické lopty farebné pružiny  „magická“ pružina  plazmová guľa

Pokiaľ máte zaujímavý tip na darček aj Vy, budeme veľmi radi, ak sa s ním podelíte či komentárom pod článkom, alebo v rámci diskusie na facebooku.

Prajeme Vám čo najpokojnejšie prežitie predvianočného času. Nech Vám stres a zhon, ktorí sa snažia ovládnuť toto predvianočné obdobie, nedovolia zabudnúť na to, že tým najväčším darom pre Vaše dieťa ste Vy a Vaša láska.